تومان1

سرمایه شرکت های تجاری

1 از
قبلی بعدی

جزئیات آگهی

  • اضافه شده: آذر ۳۰, ۱۳۹۶

  • قیمت تخفیف: تومان1

  • شرایط: جدید

  • موقعیت مکانی : ایران

  • استان: تهران

  • شهر: تهران

  • تلفن: 02188888822

  • بازدیدها: 44

توضیحات

سرمایه در لغت پول یا کالایی است که اساس کسب و تجارت قرار بدهند و پول که اصل به بهای چیزی داده شده که هرگاه بیشتر از آن فروخته شود مبلغ اضافی سود خواهد بود. همچنین به معنای دارایی و ثروت است و یا آنچه که کسی از نقد و جنس دارد و به عبارت دیگر اصل و مایه چیزی را سرمایه گویند. سرمایه شرکت مبلغی است که در ترازنامه شرکت در زیر عنوان دارایی اولیه و هم زیر عنوان بدهی اولیه شرکت درج می شود.
پس منظور از سرمایه در شرکت های تجاری مشابه سرمایه اقتصادی است. اما شکل دیگری از سرمایه که گاه در حقوق اقتصادی مطرح است و پس از این که به عنوان آورده به شرکتی انتقال یافت در حقوق اقتصادی مطرح است سرمایه خارجی است. سرمایه گذاری خارجی هم شکل دیگری از سرمایه گذاری است که معمولاَ اجازه ثبت نمایندگی یا شعبه خارجی در ایران موجب تشویق سرمایه گذاران خارجی می شود و این نوع سرمایه خارجی تفاوتی با سرمایه داخلی ندارد و همان مفهوم در شرکت ها بر آن بار می شود با این تفاوت که سرمایه گذاران خارجی دارای منشاء خارجی است که به صورت نقدی و غیرنقدی وارد کشور می شود. در صورتی که وجه نقد باشد به صورت ارز قابل تبدیل از طریق نظام بانکی یا طرق انتقال وجوه که مورد تایید بانک مرکزی ایران باشد و سرمایه غبرنقدی مانند ماشین آلات و تجهیزات ، ابزار و قطعات یدکی ، قطعات منفصله و مواد اولیه ، افزودنی و کمکی ، دانش فنی ، حق اختراع نام ها و علائم تجاری و خدمات تخصصی و سایر موارد مجاز به کشور وارد می شود. اما وقتی که به عنوان بخشی از سرمایه موسسین یک شرکت وارد کشور می شود می بایست به جای واژه سرمایه که متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی سابق است از آن به عنوان آورده نام برد یعنی از این پس آورده تلقی می شود نه سرمایه خارجی . چه پیش از این از نگاه اقتصادی سرمایه خارجی تلقی می گردید در حالی که از زمان تادیه یا تسلیم به شرکت در حال تاسیس آورده و سپس از نگاه تجاری سرمایه شرکت تجاری تلقی می گردد.
بنابراین سرمایه ای که با آن می توان به انجام معاملات تجاری پرداخت مصادیق متعددی دارد. پس مصادیق سرمایه را در شرکت های تجاری می توان به دو دسته تقسیم نمود :
آدرس: تهران، ملاصدرا، بعد از پل کردستان، شماره ۶۳ ، ساختمان اختصاصی نیک
تلفن : ۸۸۸۸۸۸۲۲ (۱۰۰ خط ویژه)
ایمیل : info@nikregister.com

برچسب ها :

دیدگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

با موفقیت! با تشکر از ارسال دیدگاه شما ، پس از بررسی نمایش داده خواهد شد
شما ممکن است یکی از فیلد ها را خالی را بگذارید یا خیلی سریع می توانید ارسال کنید